Darmowy CRM

Na rynku można dopatrzeć się darmowych rozwiązań w zakresie obsługi klienta. Poniżej zostały zaprezentowane najbardziej popularne rozwiązania w zakresie CRM. Są to darmowe CRMy ale nie bez wad(np.: mała funkcjonalność, angielska wersji językowej, brak backup’u, itp)
Coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania oparte na aplikacji webowej (online). W takim wypadku, jedynym warunkiem podjęcia pracy jest dostęp do internetu.

Wykaz programów:
http://Redmine.org
http://www.belisama4crm.pl/system-crm
http://www.freecrm.com/
http://www.dotproject.net/
http://basecamphq.com/
http://seahorsecrm.pl/
http://www.zoho.com/crm/
http://wfirma.pl/artykul/cennik
http://www.crmvision.pl/
http://www.vtiger.com/
http://www.sugarcrm.com/crm/
http://www.epesibim.com Pobierz

Niesprawdzone:
http://www.splendidcrm.com/
http://www.concursive.com/show/concourseconnect
http://sourceforge.net/projects/hipergate/
http://www.compiere.com/products/free-erp-trials-downloads/index.php
http://sourceforge.net/projects/xrms/
http://www.opencrx.org/
http://www.opentaps.org/
http://civicrm.org/
http://www.sourcefabric.org/
http://xcrm.pl/
http://funnela.pl/zamow
http://www.freecrm.com/affiliates.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Katalog, Komputery, Internet, Oprogramowanie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Darmowy CRM

 1. ITC pisze:

  Witam,
  jesteśmy autorami Belisama4CRM. Małe sprostowanie: Wersja angielska jest w przygotowaniu i niebawem będzie, od wersji 1.1 działa już pełen backup danych zatem system staje się bezpieczniejszy. W zasadzie raz na miesiąc wypuszczana jest aktualizacja która wnosi wiele zmian do systemu.

 2. Kacper pisze:

  W liście nie umieszczono jeszcze Systemu CRM firmy z15Group

 3. Michał pisze:

  Ja bym dodał jeszcze EPESI 🙂
  http://epesi.pl/

 4. Marcin pisze:

  Szukającym informacji na temat systemów crm polecam blog: http://www.crmwpraktyce.pl

  Pozdrawiam,
  MS

 5. miniCRM pisze:

  Dzień dobry,
  na liście zabrakło prostego CRMu dla małych firm: miniCRM.pl – Jest to prosta aplikacja online, działająca w chmurze poprzez przeglądarkę internetową. Z miniCRM można korzystać za darmo w wersji free. Zapraszam do dołączenia nas do listy 🙂

  Pozdrawiam

 6. lidka pisze:

  o darmowych CRMach nieco informacji jest tutaj http://alterweb.pl/-5-darmowych-crmow-ktore-ulatwia-ci-prace nie wiem czy jest to kompletna lista ale są opisane conieco wiec może być przydatne

 7. Arteq pisze:

  Pracuję już w drugiej firmie, która używa EPESI CRM, o którym wspominał Michał (dwa lata temu) i sam poleciłem znajomemu do małej firmy budowlanej z Jasła. System szybki, z dostępem z każdego kompa czy tabletu. W miarę prosta konfiguracja i fajnie rozbudowana ewidencja kontrahentów o świetnej ewidencji czasu i kosztów pracy pracowników już nie wspomnę.
  Jeśli potrzebujecie niedrogiego CRMa do niedużej firmy to warto sprawdzić to EPESI. Jeśli macie w dodatku swój hosting to samemu można go za darmo zainstalować tak jak u nas.

 8. Nie wspomniano również o świetnym polskim CRMie o nazwie YetiForce. Jest on systemem typu open source i umożliwia dowolne dostosowanie do potrzeb i profilu działalności. Jest bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika.
  Zapraszamy do przetestowania naszej wersji demo:
  https://gitdeveloper.yetiforce.com/

 9. Wojciech pisze:

  Jeśli ktoś ceni sobie nowoczesne rozwiązania to warto przetestować http://instream.io/ – nie jest to typowy CRM gdzie jesteś ograniczony tylko do leadów i prospectów, jeśli prowadzisz przychodnię to możesz sobie utworzyć listę w której będą klienci, osobną listę dla pacjentów, jeszcze inną dla lekarzy. W przypadku innych branż można stworzyć sobie dowolne listy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA Image

Reload Image