Ceny paliw czyli gdzie najtańsze paliwo w Polsce? (Kraków, Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Katowice, Białystok, Gdynia, Częstochowa)

Ostanie ceny paliw na stacjach są podyktowane niską ceną baryłki w USA. Nie zmienia to faktu, zmiana stacji benzynowe pozwoli nam na oszczędności rzędu paru złotych. Czasem ta różnica może wynieść nawet powyżej 10 złotych.

Możemy również zaoszczędzić parę złoty dzięki odpowiedniej jeździe samochodem:

  • nie prowadzimy stylu jazdy pt.: „gaz i hamulec”
  • Zdejmujemy pedał gazu gdy widzimy z daleka, że świeci się nam czerwone światło (To jest często stosowane przez kierowców tirów a również kierowców komunikacji miejskiej.

W dużych miastach, na pewno taniej można zatankować paliwo ale nie dotyczy to najważniejszych węzłów komunikacyjnych, głównych dróg, dróg przelotowych lub arterii komunikacyjnych. Warto zjechać kilometr dalej aby nie przepłacać (różnica na litrze to ok 50 gr) Ta uwaga jest również skierowana do osób, które wybierają się w długą podróż. Zawsze na Autostradzie, drodze wojewódzkiej będzie droższe paliwo.

W zestawieniu zostały podane te stacje które są naprawdę godne polecenia ze względu na jakość paliwa.

Kraków

  • MPO, Nowohucka 1, 31-580 Kraków, np.: E95 – 3.95 zł, MAPA
  • KRAK-TAR, ul. Myśliwska 51, 30-718 Kraków, np.: LPG – 1.69 zł MAPA
  • Stacja Poczty Polskiej, ul. Cystersów MAPA
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Motoryzacja, Transport. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA Image

Reload Image