Darmowe autobusy (Kraków)

Jechałeś kiedyś bezpłatnym autobusem?

Coraz więcej pojawia się autobusów, które są bezpłatne. Darmowe autobusy są reklamą dla właścicieli hipermarketów, outletów, oraz wydawnictw. Warto z nich skorzystać jeżeli przejeżdżają obok naszego miejsca zamieszkania. Dla osób starszych lub bez samochodu jest ciekawa alternatywa na podróżowanie z większą ilością bagaży (woda, karnisze). Podróżując komunikacją miejską, nie zawsze jest mile widziane wchodzenie z niewymiarowym bagażem.

Mało tego, coraz więcej miast aby zachęcić turystów/młodzież do odwiedzania/zamieszkania, oferuje darmową komunikację miejską. Wynika to z faktu, że miasta też zaczęły się reklamować aby pozyskać ludność. Nie da się ukryć, że część osób wykorzystuje bezpłatne autobusy do załatwienia swoich prywatnych spraw – takie postępowanie jest nie etyczne. Natomiast nie widzę nic złego jeżeli ktoś przy okazji robienia zakupów w danym hipermarkecie, wysiądzie na innym przystanku aby coś jeszcze załatwić. W czasie kiedy każdy liczy się z groszem, bezpłatny autobus to ciekawa alternatywa do komunikacji miejskiej oraz samochodu (szczególnie w zimie). Darmowe autobusy nie zastąpią aut przy 2 dzieci ale czasem na pewno warto skorzystać.

Darmowe autobusy według podziału na miasta:

Kraków

  • Carrefour linia C1

Nazwa przystanku
km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
A
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
CH Czyżyny
0
7:20
8:15
9:10
10:05
11:30
12:30
13:30
14:30
15:30
17:00
18:30
20:00
Os. Kościuszkowskie
1.6
7:24
8:19
9:14
10:09
11:34
12:34
13:34
14:34
15:34
17:04
18:34
20:04
DH Wanda
1.9
7:26
8:21
9:16
10:11
11:36
12:36
13:36
14:36
15:36
17:06
18:36
20:06
Bieńczyce
2.6
7:28
8:23
9:18
10:13
11:38
12:38
13:38
14:38
15:38
17:08
18:38
20:08
Jagielońskie
3.0
7:29
8:24
9:19
10:14
11:39
12:39
13:39
14:39
15:39
17:09
18:39
20:09
Arka
3.5
7:31
8:26
9:21
10:16
11:41
12:41
13:41
14:41
15:41
17:11
18:41
20:11
Teatr Ludowy
3.9
7:32
8:27
9:22
10:17
11:42
12:42
13:42
14:42
15:42
17:12
18:42
20:12
Os. Górali
4.6
7:34
8:29
9:24
10:19
11:44
12:44
13:44
14:44
15:44
17:14
18:44
20:14
Os. Zielone
5
7:35
8:30
9:25
10:20
11:45
12:45
13:45
14:45
15:45
17:15
18:45
20:15
Os. Struga
5
7:35
8:30
9:25
10:20
11:45
12:45
13:45
14:45
15:45
17:15
18:45
20:15
Os. Struga
5.6
7:39
8:34
9:29
10:24
11:49
12:49
13:49
14:49
15:49
17:19
18:49
20:19
Orkana
6
7:40
8:35
9:30
10:25
11:50
12:50
13:50
14:50
15:50
17:20
18:50
20:20
Willowe
6.3
7:41
8:36
9:31
10:26
11:51
12:51
13:51
14:51
15:51
17:21
18:51
20:21
Willowe
6.3
7:41
8:36
9:31
10:26
11:51
12:51
13:51
14:51
15:51
17:21
18:51
20:21
Klasztorna
6.8
7:44
8:39
9:34
10:29
11:54
12:54
13:54
14:54
15:54
17:24
18:54
20:24
Klasztorna I
7
7:45
8:40
9:35
10:30
11:55
12:55
13:55
14:55
15:55
17:25
18:55
20:25
Szpital Żeromskiego
7.3
7:46
8:41
9:36
10:31
11:56
12:56
13:56
14:56
15:56
17:26
18:56
20:26
Os. Wandy
8.2
7:49
8:44
9:39
10:34
11:59
12:59
13:59
14:59
15:59
17:29
18:59
20:29
Plac centralny
9.5
7:52
8:47
9:42
10:37
12:02
13:02
14:02
15:02
16:02
17:32
19:02
20:32
Os. Zgody
10.1
7:54
8:49
9:44
10:39
12:04
13:04
14:04
15:04
16:04
17:34
19:04
20:34
CH Czyżyny
11.6
7:57
8:52
9:47
10:42
12:07
13:07
14:07
15:07
16:07
17:37
19:07
20:37

Mapa Carrefour – Linia C1 – Mapa Trasy (od Placu centralnego do os. Zgody, autobus jedzie między os. Kolorowym, a os. Handlowym – nie zostało to uwzględnione na mapie) A – KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY; B – KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI

  • Carrefour – linia C2

Nazwa przystanku
km
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
A
B
B
B
B
B
B
B
B
B
B
CH Czyżyny
0
7:10
8:10
9:10
10:10
11:30
13:00
13:30
14:30
15:30
17:00
18:30
Os. Kościuszkowskie
1.6
7:13
8:13
9:13
10:13
11:33
13:03
14:33
15:33
17:03
18:33
20:13
Na Lotnisku
2.5
7:16
8:16
9:16
10:16
11:36
13:06
14:36
15:36
17:06
18:36
20:16
Strusia
2.9
7:18
8:18
9:18
10:18
11:38
13:08
14:38
15:38
17:08
18:38
20:18
Wiślicka
3.7
7:21
8:21
9:21
10:21
11:41
13:11
14:41
15:41
17:11
18:41
20:21
Okulickiego
4.2
7:23
8:23
9:23
10:23
11:43
13:13
14:43
15:43
17:13
18:43
20:23
Os. Oświecenia
4.7
7:24
8:24
9:24
10:24
11:44
13:14
14:44
15:44
17:14
18:44
20:24
Marchołta
5.2
7:25
8:25
9:25
10:25
11:45
13:15
14:45
15:45
17:15
18:45
20:25
Bohomolca
5.2
7:26
8:26
9:26
10:26
11:46
13:16
14:46
15:46
17:16
18:46
20:26
Mistrzejowice
6
7:27
8:27
9:27
10:27
11:47
13:17
14:47
15:47
17:17
18:47
20:27
Mistrzeowice I
6.5
7:28
8:28
9:28
10:28
11:48
13:18
14:48
15:48
17:18
18:48
20:28
os. Złotego Wieku
6.9
7:29
8:29
9:29
10:29
11:49
13:19
14:49
15:49
17:19
18:49
20:29
Rondo Piastowskie
7.5
7:30
8:30
9:30
10:30
11:50
13:20
14:50
15:50
17:20
18:50
20:30
Klegerga
7.8
7:41
8:36
9:31
10:26
11:51
13:51
14:51
15:51
17:21
18:51
20:21
Piasta Kołodzieja
8.2
7:34
8:34
9:34
10:34
11:54
13:24
14:54
15:54
17:24
18:54
20:34
Popielidów
9.6
7:37
8:37
9:37
10:37
11:57
13:27
14:57
15:57
17:27
18:57
20:37
Kruszwicka
10.1
7:39
8:39
9:39
10:39
11:59
13:29
14:59
15:59
17:29
18:59
20:39
Klegerga
10.5
7:41
8:41
9:41
10:41
12:01
13:31
15:01
16:01
17:31
19:01
20:41
Dunikowskiego /Mikołajczyka
11.2
7:42
8:42
9:42
10:42
12:02
13:32
15:02
16:02
17:32
19:02
20:42
Dunikowskiego
11.7
7:43
8:43
9:43
10:43
12:03
13:33
15:03
16:03
17:33
19:03
20:43
Na lotnisku
12.1
7:44
8:44
9:44
10:44
12:04
13:34
15:04
16:04
17:34
19:04
20:44
Os. Kościuszkowskie
13.2
7:46
8:46
9:46
10:46
12:06
13:36
15:06
16:06
17:36
19:06
20:46
CH Czyżyny
14.2
7:48
8:48
9:48
10:48
12:08
13:38
15:08
16:08
17:38
19:08
20:48

Mapa Carrefour – Linia C2 – Mapa Trasy A – KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY; B – KURSUJE OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI

  • Futura Park (Faktory) – Kraków Plac Centralny

Nr
Przystanek
pn.-niedz.
pn.-niedz.
pn.-niedz.
pn.-niedz.
pn.-niedz.
pn.-sob.
niedz.
pn.-sob.
1
Modlniczka Faktory
10:50
12:40
14:30
16:20
18:30
20:15
21:15
2
Katowicka
10:56
12:46
14:36
16:26
18:36
20:21
21:21
3
Opolska
11:01
12:51
14:41
16:31
18:41
20:26
21:26
4
Opolska Kładka
11:04
12:54
14:44
16:34
18:44
20:29
21:29
5
Pleszowska
11:06
12:56
14:46
16:36
18:46
20:31
21:31
6
Mackiewicza
11:08
12:58
14:48
16:38
18:48
20:33
21:33
7
Opolska Estakada
11:11
13:01
14:51
16:41
18:51
20:36
21:36
8
Lublańska
11:15
13:05
14:55
16:45
18:55
20:41
21:41
9
Park Wodny
11:17
13:07
14:57
16:47
18:57
20:43
21:43
10
os. Oświecenia
11:19
13:09
14:59
16:49
18:59
20:44
21:44
11
Okulickiego
11:21
13:11
15:01
16:51
19:01
20:46
21:46
12
Wiślicka
11:23
13:13
15:03
16:53
19:03
20:48
21:48
13
os. Na lotnisku
11:25
13:15
15:05
16:55
19:05
20:50
21:50
14
DH Wanda
11:26
13:16
15:06
16:56
19:06
20:51
21:51
15
Rondo Kocmyrzowskie
11:28
13:18
15:08
16:58
19:08
20:53
21:53
16
Os. Zgody
11:29
13:19
15:09
16:59
19:09
20:54
21:54
17
Plac centralny
9:20
11:30
13:20
15:10
17:00
19:10
20:55
21:55
18
Os. Zgody
9:21
11:31
13:21
15:11
17:01
19:11
19
RondoKocmyrzowskie
9:22
11:32
13:22
15:12
17:02
19:12
20
DH Wanda
9:24
11:34
13:24
15:14
17:04
19:14
21
os. Na lotnisku
9:26
11:36
13:26
15:16
17:06
19:16
22
Wiślicka
9:29
11:39
13:29
15:19
17:09
19:19
23
Okulickiego
9:30
11:40
13:30
15:20
17:10
19:20
24
os. Oświecenia
9:32
11:42
13:32
15:22
17:12
19:22
25
Park Wodny
9:33
11:43
13:33
15:23
17:13
19:23
26
Lublańska
9:37
11:47
13:37
15:27
17:17
19:27
27
Opolska Estakada
9:39
11:49
13:39
15:29
17:19
19:29
28
Mackiewicz
9:42
11:52
13:42
15:32
17:22
19:32
29
Pleszowska
9:44
11:54
13:44
15:34
17:24
19:34
30
OpolskaKładka
9:46
11:56
13:46
15:36
17:26
19:36
31
Opolska
9:49
11:59
13:49
15:39
17:29
19:39
32
Katowicka
9:54
12:04
13:54
15:44
17:34
19:44
33
Modlniczka Faktory
10:00
12:10
14:00
15:50
17:40
19:50

Nie kursuje: 1.01, 1.05, 3.05, 1.11, 11.11, Boże Ciało, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Trzech Króli.

  • Futura Park (Faktory) – Kraków Rondo Matecznego

Nr
Przystanek
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Nd.
Pn.-Sb.
Nd.
Pn.-Sb.
1
Modlniczka Faktory
9:40
11:10
12:40
14:10
15:40
17:10
18:40
20:10
20:20
21:20
2
Katowicka
9:46
11:16
12:46
14:16
15:46
17:16
18:46
20:16
20:26
21:26
3
Bronowice Wiadukt
9:48
11:18
12:48
14:18
15:48
17:18
18:48
20:18
20:28
21:28
4
Masteczko Studenckie AGH
9:53
11:23
12:53
14:23
15:53
17:23
18:53
20:23
20:33
21:33
5
Kawiory
9:55
11:25
12:55
14:25
15:55
17:25
18:55
20:25
20:35
21:35
6
Czarnowiejska
9:58
11:28
12:58
14:28
15:58
17:28
18:58
20:28
20:38
21:38
7
Cracovia
10:00
11:30
13:00
14:30
16:00
17:30
19:00
20:30
20:40
21:40
8
Jubilat
10:02
11:32
13:02
14:32
16:02
17:32
19:02
20:32
20:42
21:42
9
Konopnickiej
10:04
11:34
13:04
14:34
16:04
17:34
19:04
20:34
20:44
21:44
10
Most Grunwaldzki
10:06
11:36
13:06
14:36
16:06
17:36
19:06
20:36
20:46
21:46
11
os. Podwawelskie
10:08
11:38
13:08
14:38
16:08
17:38
19:08
20:38
20:48
21:48
11
Rondo Matecznego
8:25
10:10
11:40
13:10
14:40
16:10
17:40
19:10
20:40
20:50
21:50
13
os. Podwawelskie
8:27
10:12
11:42
13:12
14:42
16:12
17:42
19:12
20:42
14
Most Grunwaldzki
8:29
10:14
11:44
13:14
14:44
16:14
17:44
19:14
20:44
15
Konopnickiej
8:31
10:16
11:46
13:16
14:46
16:16
17:46
19:16
20:46
16
Jubilat
8:33
10:18
11:48
13:18
14:48
16:18
17:48
19:18
20:48
17
Cracovia
8:35
10:20
11:50
13:20
14:50
16:20
17:50
19:20
20:50
18
Czarnowiejska
8:38
10:23
11:53
13:23
14:53
16:23
17:53
19:23
20:53
19
Kawiory
8:34
10:25
11:55
13:25
14:55
16:25
17:55
19:25
20:55
20
Masteczko Studenckie AGH
8:40
10:27
11:57
13:27
14:57
16:27
17:57
19:27
20:57
21
Bronowice Wiadukt
8:42
10:32
12:02
13:32
15:02
16:32
18:02
19:32
21:02
22
Katowicka
8:47
10:34
12:04
13:34
15:04
16:34
18:04
19:34
21:04
23
Modlniczka Faktory
8:55
10:40
12:10
13:40
15:10
16:40
18:10
19:40
21:10

Nie kursuje: 1.01, 1.05, 3.05, 1.11, 11.11, Boże Ciało, Wielkanoc, Boże Narodzenie, Trzech Króli.

Zapraszamy do dzielenia się informacjami. Może znacie miasta, hipermarkety gdzie jeżdźą darmowe autobusy. Dodaj wpis, to nic nie kosztuje a może pomóc innym.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Katalog, Transport. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Darmowe autobusy (Kraków)

  1. ena pisze:

    Carrefour zakopianka ma darmowe busy – jeden na Ruczaj, drugi na Kurdwanów ,kursują raz na godzine
    http://www.carrefour.pl/sklepy/carrefour-krak%C3%B3w-zakopianka-102
    rozkład http://www.carrefour.pl/pictures/shops/102/Autobusy_Zakopianka.docx

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CAPTCHA Image

Reload Image