Tani dom

Tani dom

Prawie każdy marzy o własnym domu. Marzenia mogą się spełnić gdy odpowiednio przygotujemy się do budowy domu. Mowa tutaj zarówno o pozwoleniach jak i o wiedzy na temat specyfiki budowy domu. Można wybudować tani dom, nie tracąc na jakości.

Zestawienie uwag, dzięki którym można oszczędzić na budowie domu – tanie i dobry dom w budowie.
– budowa systemem gospodarczym GUNB (Informacje -> procedury budowlane)
– niepodpiwniczony – lepiej pchać się w górę niż w dół. Koszty robót ziemnych są wysokie dlatego warto podnieść dom niż robić piwnice. Nie będzie również problemów z przemarzaniem, wilgocią, pleśnią.
– dobrze ocieplony a nawet pasywny (na ogrzewaniu traci się najwięcej dlatego warto na początku zainwestować w docieplenie, szczelne okna, ergonomiczny piec (czy to gazowy czy węglowy), wymiennik ciepła

Przy budowie domu można zaoszczędzić około 40 tys. zł. Nie jest to mało ale trzeba mieć na uwadze, że pilnowanie pracowników, negocjacje handlowe, trzeba przeprowadzać samemu. Jeżeli ktoś ma zmysł techniczny to jest to dobre rozwiązanie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Budownictwo, Katalog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Tani dom

  1. zyczliwy pisze:

    Spodziewałem się bardziej wnikliwego podejścia do tematu. Natomiast to co tutaj spotkałem tak naprawdę nic nie wnosi do rzeczy. Dobrze aby autor następnym razem podszedł bardziej profesjonalnie do tematu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA Image

Reload Image